Cvičenie PILATES je veľmi účinná metóda, pri ktorej sa precvičujú i hlboké svalové skupiny. Svaly sa nielen posilňujú, ale zároveň i uvoľňujú, a takto postupne dochádza k odstráneniu svalovej disbalancie. Cvičí sa s vlastnou váhou tela, prípadne s rôznymi pomôckami - loptami, valcami,....

Jedná sa o  plynulé kontrolované cvičenie, pri ktorom je potrebná koncentrácia na presné vykonávanie jednotlivých cvikov. Hlboké pravidelné dýchanie zabezpečuje okysličenie dýchacieho a kardio-vaskulárneho systému, udáva cvičeniu rytmus a pomáha pri zvládnutí cvikov, ktoré vychádzajú hlavne z centra tela ( svaly brušnej steny a panvového dna).

Vhodné je pre všetky vekové aj váhové kategórie, začiatočníkov aj aktívnych športovcov, ako rekondičné, regeneračné a rehabilitačné cvičenie. Skupinové cvičenia sú len v malých skupinách, takže je zaručený individuálny prístup. 

Pilates cvičenie dopĺňame aj o prvky z jógy.

Na PREVENCIU, ale i riešenie, porúch pohybovej sústavy, osteoporózy a inkontinencie - pozrite  PROGRAM

 

Pri pravidelnom cvičení,  správnym používaním a zapájaním správnych svalov a kĺbov, sa obnoví  aj správne držanie tela. 

 

                                                         Tak to skúste a môžete len zvíťaziť!

 

Súčasný, prevažne sedavý spôsob života, spôsobuje ochabutie a nerovnováhu jednotlivých svalových skupín. Toto má za následok nesprávne držanie tela, zníženie sily i fyzickej kondície a s tým súvisiace zdravotné problémy, najčastejšie bolesti krku a chrbta.

 

Copyright©2014 Pilates-plus.sk                           Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net , shutterstock.com                         © 20203 by THE GYM. Proudly created with Wix.com

Nájdete nás 

  • https://plus.google.com/117167403531
  • Twitter Square
  • facebook-square

ADRESA

Bratislava, Trnavská cesta 67

škôlka Vilka (oproti záhr.centru KULLA)

parkovanie pri budove

 

info@pilates-plus.sk

Tel: +421 903 25 15 19

 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now
Massage